FERIE WIOSENNE ! Najbliższe piątki 19, 26 kwietnia oraz soboty 20, 27 kwietnia są wolne od zajęć katechetycznych i dydaktycznych. SPOTYKAMY SIĘ NA SZKOLNYM, WIOSENNYM PIKNIKU, w sobotę, dnia 4 maja. Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły.

Nasza Szkoła w Obiektywie

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Święto Języka polskiego w klasie "ZEROWEJ"

2021-10-31 10:12:20 ET

DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCIW KLASIE II

2021-10-31 09:56:41 ET

Dzień Dziedzictwa polskiego 2021

2021-10-31 09:01:17 ET

PARADA PUŁASKIEGO 2021

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w linkach:

2021-10-31 07:40:15 ET

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

2021-10-31 07:22:17 ET

BAL MATURALNY 2021

2021-07-05 23:31:15 ET

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW 2021

2021-06-07 19:56:56 ET

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY

POLSCY BOHATEROWIE Z AMERYKAŃSKIEJ ZIEMI

W sobotę 26 września 2020 roku odbyło się skromne, ale pełne emocji zakończenie roku szkolnego dla absolwentów i maturzystów PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza na Brooklynie. Reżim sanitarny uniemożliwił szkolnej społeczności zorganizowanie wspólnego dla całej szkoły, tradycyjnego zakończenia nauki 2019-2020.

Po sprawowanej przez proboszcza parafii ks. dr Janusza Dymka Mszy Św. nastąpiło rozdanie świadectw na placu przy Plebanii. Dyrektor szkoły mgr Małgorzata Czajkowski wraz z nauczycielami: mgr Urszulą Krzyształowicz i mgr Wojciechem Krzyształowiczem oraz reprezentującą Radę Rodziców panią Sylwią Jasiński zwrócili się do uczniów oraz rodziców z wyrazami uznania i podziękowaniem za wieloletnią współpracę. Wręczono uczniom m.in. listy gratulacyjne od Ambasadora RP Piotra Wilczka, certyfikaty pieniężne ufundowane przez PSFCU, nagrody książkowe od Komitetu Rodzicielskiego oraz specjalne, przyznawane każdego roku maturzystom gratyfikacje od Dyrektor szkoły. Zaangażowani w pracę dla szkoły rodzice otrzymali jedyne w swoim rodzaju, ręcznie zdobione karty z wykaligrafowanymi życzeniami autorstwa pani Czajkowski.

Maturzyści oraz absolwenci nie szczędzili słów wdzięczności swoim wychowawcom. Przez lata, dzięki pomysłowości i pracowitości nauczycieli, ujawniali swoje artystyczne talenty: muzyczne, plastyczne, aktorskie czy fotograficzne. Licznie i z sukcesami reprezentowali szkołę w międzynarodowych konkursach, na festiwalach szkół polonijnych czy uroczystościach patriotycznych oraz kościelnych a także działali w drużynach harcerskich. Obie klasy były rzeczywiście wyjątkowe w 10. letniej historii szkoły i w pełni zasłużyły sobie na określenia “patrioci” czy “współcześni polscy bohaterowie” jakimi obdarzył ich na zakończenie tej dość nietypowej uroczystości nauczyciel klasy maturalnej Wojciech Krzyształowicz.

Katarzyna Solarz

2020-11-11 17:48:21 ET

WALENTYNKOWEJ ZABAWY CZAR

DZIĘKUJEMY WSPANIAŁYM RODZICOM ZA ORGANIZACJĘ ZABAWY WALENTYNKOWEJ.

2020-03-01 19:36:32 ET

BAL NA STO PAR - STUDNIÓWKA 2020

Popatrzmy jak bawiła się polska młodzież naszej szkoły na szczególnym i jedynym w życiu BALU STUDNIÓWKOWYM.

2020-02-05 22:57:27 ET

Strona: Poprzednia | 2 | Następna