W związku z trwającą epidemią Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza jest zamknięta do odwołania. NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, RELIGII, HISTORII I GEOGRAFII POLSKI ODBYWA SIĘ ONLINE.

WIELKA SOBOTA
11 kwietnia 2020

Ogłoszenia Szkolne

RELIGIA ORAZ ZAJĘCIA SZKOLNE ONLINE PODCZAS WIELKIEGO TYGODNIA

DRODZY RODZICE ORAZ UCZNIOWIE,
W WIELKĄ SOBOTĘ (ZAPEWNE WSZYSCY WIEDZĄ) NIE MA ZAJĘĆ SZKOLNYCH !!!
W WIELKĄ ŚRODĘ LEKCJE RELIGII ODBĘDĄ SIĘ WG. PLANU PONIŻEJ.
CAŁA KLASA III MA ZAJĘCIA SZKOLNE WE WTOREK O GODZ. 5:00 PM

CAŁEJ NASZEJ SZKOLNEJ WSPÓLNOCIE ŻYCZYMY SPOKOJNYCH, ZDROWYCH, PEŁNYCH NADZIEI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

2020-04-04 23:37:54 ET

MSZE ŚW NA ŻYWO PODCZAS WIELKIEGO TYGODNIA- FACEBOOK: OLC/St.Casmir Brooklyn,

W Niedzielę Palmową rozpocznie się Wielki Tydzień, który potrwa do Wielkiej Soboty, przypadającej 11 kwietnia.
Msza święte i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia będzie można oglądać na żywo na naszej stronie Facebook’owej: OLC/St.Casimir Brooklyn, NY.
Zapraszamy serdecznie do oglądania.
I. Tegoroczna Niedziela Palmowa wypada 5 kwietnia.
8 rano – Msza św. w języku polskim (bez udziału wiernych)
10 rano – Msza św. w języku angielskim (bez udziału wiernych)

II. 9 kwietnia- Wielki Czwartek rozpocznie Triduum Paschalne (wydarzenia zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa)
7 wieczorem – Msza Wieczerzy Pańskiej (bez udziału wiernych)

III. 10 kwietnia – Wielki Piątek
2:30 po południu – Droga Krzyżowa w języku angielskim (bez udziału wiernych)
3 po południu – Liturgia Męki Pańskiej w języku angielskim (bez udziału wiernych)
6:30 po południu – Droga Krzyżowa w języku polskim (bez udziału wiernych)
7 po południu – Liturgia Męki Pańskiej w języku polskim (bez udziału wiernych)

IV. 11 kwietnia – Wielka Sobota
7.30 po południu – Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej (bez udziału wiernych)
12 kwietnia – przypada Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa
O szczegółach i godzinach sprawowanych Mszy świętych w tym dniu poinformujemy Was w ciągu tygodnia

2020-04-04 22:21:23 ET

MODLITWA DO OJCA ŚWITEGO W GODZINĘ JEGO ŚMIERCI

❤️❤️❤️Uwaga. Dzisiaj, w rocznicę śmierci Jana Pawła II o godz 21.37 rodziny zapalają Gromnicę w OKNIE swoich mieszkań, odmawiamy dziesiątkę Różańca prosząc za wstawiennictwem Jana Pawła II o oczyszczenie świata przede wszystkim od epidemii. Polecamy także inne prywatne intencje.❤️❤️❤️
PROSIMY, PRZEKAŻ TA WIADOMOŚĆ DALEJ. 🙏

2020-04-02 15:27:37 ET

WARSZTATY ARTYSTYCZNE ONLINE

EMAILE O OSÓB CHĘTNYCH DO UDZIAŁU Z PODANYM IMIENIEM I NAZWISKIEM,
KLASĄ ORAZ EMAILEM, NA KTÓRE BĘZIE MOŻNA SKIEROWAĆ ZAPROSZENIE W DNIU WARSZTTÓW
PROSZĘ WYSŁAĆ NA ADRES:
polska.szkola.brooklyn@gmail.com
dziękujemy

2020-04-01 18:57:04 ET

NAUCZANIE RELIGII ONLINE

Wspólnie zadecydowaliśmy, że od tej środy, dnia 1 kwietnia odbędą się lekcje RELIGII online.
Będą trwały około pół godziny.
Katecheci będą zapraszali swoje klasy na ZOOM lub kontaktowali się w umówiony sposób.
Lekcja religii będzie się odbywała systematycznie w każdą środę.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE

2020-03-30 15:07:14 ET

DZIĘKUJEMY !!!

NASI UCZNIOWIE, RODZICE ORAZ NAUCZYCIELE STANĘLI NA WYSOKOŚCI ZADANIA !!!
NASZE ZAANGAŻOWANIE W NAUCZANIE ONLINE, A TAKŻE WSZELKIE INNE SPOSOBY KONTAKTU Z UCZNIEM POLSKIEJ SZKOŁY,
PRÓBY PRZEKAZANIA DALSZYCH ZAGADNIEŃ Z JĘZYKA POLSKIEGO I HISTORII PODCZAS DWÓCH OSTATNICH "WEEKENDÓW" PIĄTKOWO - SOBOTNICH
NAPAWA TYLKO OPTYMIZMEM.
PIERWSZE KROKI PODCZAS KTÓRYCH CZULIŚMY NIEPEWNOŚĆ, ZOSTAŁY POKONANE.
TERAZ BĘDZIE TYLKO LEPIEJ!
Niemal wszyscy uczniowie naszej polskiej szkoły mieli możliwość odbycia co najmniej jednej lekcji języka polskiego do chwili obecnej.
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I NAUCZYCIELI NA NASTĘPNE !!!

2020-03-30 15:00:51 ET