W związku z trwającą epidemią Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza jest zamknięta do odwołania. NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, RELIGII, HISTORII I GEOGRAFII POLSKI ODBYWA SIĘ ONLINE.

WIELKA SOBOTA
11 kwietnia 2020

klasa I A

DZIEŃ RODZINNY W NASZEJ SZKOLE - 12 MAJA 2018

W sobotę 12 maja dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków.
Od godziny 9;00 do 10:00 będzie religia.
Od 10:00 do 11:00 w klasie pobawimy się w artystów po polsku.
(nie potrzeba przynosić żadnych materiałów plastycznych)
Od godziny 11:00 do 1:15 na świeżym powietrzu odbędzie się "Dzień Rodzinny",
na który zapraszamy też rodziców. Komitet Rodzicielski przygotował bardzo
atrakcyjne zajęcia. Klasy młodsze wystąpią z piosenkami i wierszykami z okazji
Dnia Matki.

WSZYSTKIM MAMOM I TATUSIOM DZIECI Z KLASY PIERWSZEJ SKŁADAM
SERDECZNE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA.

2018-05-10 09:36:55 ET

12 maja 2018

PRACA DOMOWA

Uczniowie: Prusaczyk Filip, Mateusz Maczka, Kuba Kwiecień, Victor Jarosz Jessica Ivankova proszeni są o zwrócenie książek do biblioteki szkolnej. Kto nie zwróci nie otrzyma świadectwa w dniu zakończenia roku szkolnego.

1. Nauczę się czytać w elementarzu na stronach: 109, 112. Dla chętnych strony: 110, 114.
2. W zeszytach dzieci mają wklejone ksero, proszę popracować z dziećmi nad liczeniem głosek i liter w wyrazach.
(głoskę mówimy, to jest dźwięk np. "sz", a literę piszemy - dźwiękowi "sz" odpowiadają dwie litery: "s" i "z".
3. Ćwiczenia strony: 39; do wyboru albo str. 41, albo 42; 45; 46.

Przepraszam Rodziców i Uczniów, którzy nie wystąpili na Święconce szkolnej, a nauczyli się wierszy i ról na pamięć.
Postaram się aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła.

Na stronie inernetowej pojawił się formularz do zapisu dziecka do szkoły na przyszły rok szkolny.
Zapraszamy również w tą sobotę do sekretariatu szkolnego, aby zrobić to osobiście.

2018-04-25 21:53:31 ET

28 kwietnia 2018

Drodzy Rodzice,
Wiem, że zamieszczam prace domowa bardzo późno.
W miarę możliwości poproszę o wspólna zabawę z dzieckiem:

1. W folderze sa kartoniki z dwuznakami “sz”, “cz” oraz zmiękczeniami
“ś”, “ć”. Proszę głośno powiedzieć wyraz z jedna lub z dwiema powyższymi
głoskami. Zadaniem dziecka jest podnieść kartonik z tymi literami/dwuznakami,
które słyszy. Gdy podniesie błędnie jeszcze raz wyraźnie należy wypowidzieć
wyraz aby dziecko zauważyło i poprawiło wybór kartonika. (do zabawy można wybrać
wyrazy z kartek ksero, które dzieci maja w folderze.)

2. Ćwiczenia na stronach: 33, 34, 36, 38. Dla chętnych na stronach: 35,37.
3. Poczytam elementarz tam gdzie sa wprowadzone dwuznaki “sz”, “cz”.

2018-04-19 22:49:37 ET

21 kwietnia 2018

PRACA. DOMOWA

Do końca roku szkolnego zostało nam tylko 5 spotkań. Każde z tych spotkań jest teraz bardzo ważne ponieważ dzieci znają już polski alfabet i to co zostało do poznania to są najtrudniejsze rzeczy czyli dwuznaki. Dzisiaj śpiewaliśmy alfabet wspólnie oraz w małych grupach.
Co jest bardzo istotne, ćwiczyliśmy i poznaliśmy zmiękczenia przez kreskę, za pomocą „ś”, „ć”, „ń”, „ź”. Proszę znaleźć polską prasę, polecić dzieciom aby w gazecie zakreśliły wszystkie zmiękczenia przez kreskę, a potem odczytała wyrazy.

1. Nauczę się czytać w elementarzu na stronach 102 i 104.
2. Wykonam ćwiczenia na stronach 23, 25, 28, 30, 31.
3. Przygotuję się do dyktanda nr 1 na stronie 69 w ćwiczeniach nr 2.

2018-04-07 20:50:49 ET

14 kwietnia 2018

PRACA DOMOWA

1.Tydzień temu poznaliśmy sylaby: "sia", "cia".
2.W ostatnią sobotę poznaliśmy sylaby "bia", "pia".

Zmiękczenia przez literę "i" są trudne dla dzieci.
Propozycja ćwiczenia w domu:
Napisz na kartce: bia,bie,bio,biu,bió,bię,bią
Czytaj głośno po jednym wyrazie i poleć dziecku aby zakreślił sylabę, którą słyszy w wyrazie.
Przykładowe wyrazy proszę wziąć z niebieskiego ćwiczenia str.7-10.

3.Ćwiczenia niebieskie str.7,8,9, dla chętnych 10.
4.Poczytam w elementarzu na stronach:92 i 93. Dla chętnych:94 i 95.
5.Veronika, Dylan, Jessica, Mateusz, Nicole, Kuba proszę się nauczyć wierszyków, myślę że wyrecytujemy je RADOŚNIE.
6.Dziewczynki przychodzą ubrane na żółto-czerwono, a chłopcy galowo: biało, czarno, granatowo.
7.Wspólnie w domu proszę pośpiewać piosenki:

TYLKO MNIE POPROWADZ

JEZUS ZWYCIEZYL

CO TO JEST WIELKANOC

POWIEDZ LUDZIOM,ZE KOCHAM ICH

2018-03-20 22:34:30 ET

24 marca 2018

1. POZNALIŚMY LITERĘ "Ż"
2. NA PODSTAWIE KARTKI KSERO (DZIECI MAJĄ W FOLDERZE)OPOWIADALIŚMY PO POLSKU JAK SIĘ ROZWIJA ŻABA.
3. TYMSAMYM NAWIĄZALIŚMY DO WIOSNY I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
4. PROSZĘ POMYŚLEĆ CZY NIE WARTO, ABY WSPÓLNIE Z DZIECKIEM ZROBIĆ PALMĘ WIELKANOCNĄ LUB KOMPOZYCJĘ
Z PISANEK, A MOŻE TYLKO 1 PISANKĘ I PRZYNIEŚĆ NA WYSTAWĘ 17 LUB 24 MARCA.
WIERSZE NA CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ PROSZĘ ĆWICZYĆ: KUBA, NICOLE, DYLAN, JESSIKA, WERONIKA.
5. W PRZYSZŁĄ SOBOTĘ 10 MARCA WYPOŻYCZAMY KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI, PROSZĘ PRZYNIEŚĆ JUŻ PRZECZYTANE.
CHĘTNE DZIECI MOGĄ NAPISAĆ NA KARTCE CO CIEKAWEGO SIĘ WYDARZYŁO W KSIĄŻCE.
6. NAUCZĘ SIĘ CZYTAĆ W ELEMENTARZU NA STRONIE 85 - MINIMUM. CHĘTNE DZIECI CZYTAJĄ STRONY OD 86-89.
7. ĆWICZENIA NA STRONACH 62 DO 65.

Drodzy Rodzice, w załączniku zamieszczam kartę pracy z wyrazem. Proszę również w tym tygodniu
budować model wyrazu. Wypełnioną kartkę proszę przynieść w sobotę.

2018-03-04 13:48:01 ET

10 marca 2018