FERIE WIOSENNE ! Najbliższe piątki 19, 26 kwietnia oraz soboty 20, 27 kwietnia są wolne od zajęć katechetycznych i dydaktycznych. SPOTYKAMY SIĘ NA SZKOLNYM, WIOSENNYM PIKNIKU, w sobotę, dnia 4 maja. Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły.

klasa I A

Praca domowa

W sobotę, 29 kwietnia rozmawialiśmy o fladze narodowej, nie tylko polskiej ale jako o symbolu danego państwa. Dzieci wymieniały flagi jakich państw widzą na ulicy na codzień. Starały się też powiedzieć flagi jakich państw widziały lub zobaczą jak pojadą, w Polsce. Zwróciliśmy uwagę na barwy narodowe polskie i innych krajów, a także jaka jest rola flagi do słów piosenki:
" Na wietrze powiewa
ku niebu się wznosi
narodowe barwy
flaga polska nosi."

Ćwiczyliśmy dwuznaki w zdaniach, dz, ch, rz, sz, cz,
1. Ćwiczenia 3, 4 str, 51
2. Ćwiczenia 1, 2 str.54
3. Ćwiczenia 7,8 str. 57
Czytamy "Już czytam" str.55 Proszę aby rodzice zapoznali dzieci z dwuznakiem "dż", na który wprowadzenie a potem utrwalenie nie wystarczy nam już czasu.
Gdy rodzice to zrobią w sobotę utrwalimy.

13 maja w sobotę od lunchu mamy dzień rodzinny, a 20 maja uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Prosimy zaprosić rodziny swoich znajomych, którzy ewentualnie zapisaliby się do szkoły na rok szkolny 2023/24.
Rodziny z maluszkami i przedszkolakami są bardzo mile widziane.
Tworzymy też drużynę zuchową dla dziewczynek i chłopaków na następny rok. Będzie p. Bielski ze swoją zuchowo - harcerską misją.

2023-04-30 11:58:40 ET
6 kwietnia 2023

Praca domowa

W sobotę 22 kwietnia wyjaśniliśmy sobie co to znaczy EKOLOGIA.
z racji DNIA ZIEMI dzieci rysowały fragmenty przyrody oraz elementy ochrony środowiska.
Wypowiadały się na temat co narysowały i dlaczego.
Próbowaliśmy śpiewać piosenkę pt. "Śmieciu precz" Poznały kolejny dwuznak "rz", "Rz".

1. W tekście piosenki pt. "Śmieciu precz" - ksero powinno być w folderze - odszukaj 4 wyrazy z "rz" i otocz wyrazy pętelką.
2. Przepisz odszukane wyrazy starannie do zeszytu w 2 linie, a "rz" zaznacz na czerwono.
3. Czytaj ksero z wyrazami z "rz" - w załaczniku.
4. Na stronie 48 w elementarzu Beata, Tomek, Paweł i Ania wypowiadają się gdzie zwykle wyjeżdżają na wakacje. Wspólnie z rodzicami przeczytaj wypowiedzi i odpowiedz na pytania w ćwiczeniach na stronie 49. Całym, krótkim zdaniem.

Jeżeli ktoś nie odrobi wszystkiego jutro, wiem, że jest późno, proszę kontynuować w następne dni.
Można mi przysłać odrobioną pracę domową na e-mail:
misiewiczanna25@gmail.com

2023-04-27 23:45:57 ET
29 kwietnia 2023

Praca domowa

W ostatnią sobotę na zajęcia z języka polskiego przyszło tylko pół klasy.
Utrwalaliśmy mówienie, pisanie i czytanie w języku polskim.
W załączniku znajduje się ksero, które dostała piątka uczniów obecnych w sobotę..
Pozostałe dzieci, proszę rodziców o wydrukowanie i wykonanie ćwiczenia jutro.
- Czytamy " Już czytam" ze strony 47.
- Co wiem na temat Dnia Ziemi? Co możemy podarować ziemi z okazji jej święta? - rozmowa z rodzicami w domu.

2023-04-21 01:25:03 ET
22 kwietnia 2023

ŻYCZENIA

.

2023-04-07 14:32:14 ET
9 kwietnia 2023

Praca domowa

W sobotę, 25 marca poznaliśmy DWUZNAKI "sz", "cz".
W załączniku znajduje się bardzo ważna praca, którą dzieci częściowo wykonały w klasie, powinna być w folderach.
- Dla tych dzieci, które zostawiły pracę pod ławką (Mia C.) oraz dla nieobecnych (Eva, Stefan) jest ten załącznik do wydrukowania.
Instrukcja:
1. Wyciąć całość sylab z dołu ksero jako cały, duży prostokąt.
2. Wycinać kolejno, linia nr 1, ułożyć najpierw wyrazy z sylab, potem zdania, przykleić obok właściwego obrazka, pod spodem przepisać STARANNIE zdanie.
3. Wyciąć linię nr 2, wykonać te same czynności, kolejno linię nr 3 itd. itd.

Ćwiczenie to ma bardzo istotne etapy dla nauki języka, bardzo proszę poświęcić około pół godziny na wykonanie tej pracy. WSZYSTKIE PRACE CHCIAŁABYM ZOBACZYĆ.

- Czytanie "JUŻ CZYTAM" na str. 47
- Eva, Stefan, Mia C., oraz Zosia czytają 1 kwietnia głośno w klasie "JUŻ CZYTAM" ze str. 44.
- Ćwiczenia 6, 8 str.49
- Pisanie w ćwiczeniach - w miarę możliwości - na str. 46, 47

1 kwietnia zamiast lekcji religii dzieci przychodzą na Mszę Św. rekolekcyjną z nauką dla uczniów naszej szkoły na godzinę. 9:00 rano.

O godzinie 12:30 radośnie udamy się na Święconkę Szkolną. Mile widziane są radosne, świąteczne stroje, mogą być uszy króliczków, palemki wielkanocne, stroik - wykonane przez siebie lub niei, drobne rekwizyty związane ze świętami wielkanocnymi, które dzieci wezmą z powrotem do domów.

Jest prośba od p. dyrektor o upieczenie Mazurka Wielkanocnego od każdej klasy na Święconkę Szkolną.
Chciałabym wiedzieć do wtorku czy jest osoba chętna aby to zrobić na sobotę i przynieść do szkoły.
Pytania dotyczące wypieku proszę kierować do p. dyrektor.

Załącznik nr 2:

Załącznik nr 3:

2023-03-26 12:06:59 ET
1 kwietnia 2023

Praca domowa

Bardzo mocno przepraszam, że nie zamieściłam pracy domowej tydzień temu.
Czas ucieka nam bardzo szybko, dużymi krokami zbliżamy się do lata, a tym samym do wakacji. Poświęćmy zatem teraz czas nauce języka polskiego

NAsze zaangażowanie w sprawę ukraińską:

W sobotę, 18 marca większość naszej klasy była na rodzinnych wyjazdach i uroczystościach dlatego też nie wprowadzałam nowego materiału.
Powtórzyliśmy zmiękczenia przez kreskę oraz zmiękczenia przez literę "i".

1. Dzieci uczą się czytać "Już czytam" na str.44. / czytanka
2. Ćwiczenie 4 str.43 / ćwiczenia
3. Ćwiczenia 1,2, i 5 str. 42, 44. /ćwiczenia
4. Popiszmy w ćwiczeniach na stronach 42, 43, 44, 45 zmiękczenia przez literkę "i".
Wszystkie zmiękczenia w załączniku są dzieciom znane oprócz "dź" i "dzi", które omówimy oddzielnie.

Kilkoro dzieci przyniosło prace plastyczne ilustrujące jedną z następujących bajek:

Bolek i Lolek
Reksio