TEGOROCZNY BAL STUDNIÓWKOWY ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 1 LUTEGO W RESTAURACJI "Leonardo Plazo" w Great Neck o godzinie 7:30 pm. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY !

WARSZTATY DLA RODZICÓW
1 lutego 2020 | 09:00

klasa IV A

ŻYCZĘ UDANYCH WAKACJI.

UCZNIOM KLASY IV ŻYCZĘ DUŻO SŁOŃCA PODCZAS LETNIEGO WYPOCZYNKU,
WRACAJCIE CALI I ZDROWI.

2017-05-21 08:43:13 ET

1 września 2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. ZASADY PISOWNI "CH", "H".

PRACA DOMOWA:

1.Nauczę się czytać czytankę pt. "Wycieczka nad jezioro" na stronie 163.
2.Ćwiczenia 4,12, 14, 15 str. 172, 178, 179.
3.Uzupełnię ksero pt. "Ciekawe, dlaczego... musimy chronić naszą planetę" Myślę, że niektóre dzieci (kto się czuje na siłach i jest zainteresowany) mogą dokleić dodatkową kartkę i napisać więcej niż jest linijek na kartce ksero.

2017-04-22 22:37:25 ET

29 kwietnia 2017

ŻYCZENIA

W TEN PIĘKNY, WIELKANOCNY, SOBOTNI PORANEK SKŁADAM WSZYSTKIM MOIM KOCHANYM DZIECIOM I ICH RODZINOM ŻYCZENIA SAMYCH POZYTYWNYCH PRZEŻYĆ PRZY WIELKANOCNYM STOLE, W GRONIE RODZINNYM
I W GRONIE PRZYJACIÓŁ, ABY ZMARTCHWYWSTAŁY JEZUS POBŁOGOSŁAWIŁ NAS NA NASTĘPNY ROK PRACY
I NAUKI.

ANIA Z RODZINĄ

2017-04-15 09:20:46 ET

16 kwietnia 2017

CO WIEMY O ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH? SZKOLNA ŚWIĘCONKA.

PRACA DOMOWA

1.Nauczę się czytać czytankę pt. "Legenda o glinianym garnuszku" na str.159
2.W zeszycie odpowiem samodzielnie na pytania z czytanki na str. 160 (pod koniec czwartej klasy dzieci powinne umieć odpowiedzieć na pytania po przeczytaniu tekstu samodzielnie, rodzice mogą pomóc w pisowni.)
3.Na kartce opiszę jak wygląda mój koszyczek wielkanocny.(pamietamy o 3-częściowym opisie):
a)WSTĘP - PRZEDSTAWIENIE RZECZY
b)ROZWINIĘCIE - WYGLĄD ZEWNĘTRZNY KOSZYKA - CO W NIM JEST?
JAKA JEST SYMBOLIKA KOSZYKA I POKARMÓW W NIM ZAWARTYCH?
c)ZAKOŃCZENIE - DLACZEGO PRZYGOTOWUJEMY KOSZYK?

2017-04-15 09:13:49 ET

22 kwietnia 2017

27 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU. PRZYSŁÓWKI.

PRACA DOMOWA:

1.Nauczę się czytać wiersz pt. "Teatr" na str. 145 oraz nauczę się na pamięć słów:
"Teatr to jest takie miejsce,
w którym mocniej bije serce,
Jeszcze nim się rozpocznie przedstawienie
panuje wielki ruch na scenie."

2.Ćwiczenia 5, 6, 7 str. 102

Wszystkim uczniom życzę powodzenia na egzaminach.

2017-03-26 12:00:19 ET

1 kwietnia 2017

POLSKI ASTRONOM - MIKOŁAJ KOPERNIK.

PRACA DOMOWA:

1.Naucaę się czytać czytankę pt."I kto by pomyślał..."na stronie 135.
2. wypełnię raport z przeczytanej polskiej książki (może być użyty fragment jeżeli książka jest długa).
3. Napiszę "List do słońca" - kartka ksero w folderze.
4. Nie wystarczyło nam czasu, aby się zapoznać z przysłówkiem. Dla chętnych: Przeczytaj w ćwiczeniach str. 97-98. Spróbuj zrobić ćwiczenie 4/101.
5. Przypominam o konkursie plastycznym na Festiwal szkół polonijnych oraz o kultywowaniu polskich tradycji jakie może przynieść wspólne, rodzinne wykonanie palmy lub pisanki wielkanocnej.

2017-03-19 17:11:25 ET

25 marca 2017

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7