TEGOROCZNY BAL STUDNIÓWKOWY ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 1 LUTEGO W RESTAURACJI "Leonardo Plazo" w Great Neck o godzinie 7:30 pm. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY !

WARSZTATY DLA RODZICÓW
1 lutego 2020 | 09:00

klasa III A

PRACA DOMOWA

1. Naucz się czytać czytankę pt. "Pierwszy koncert" na stronie 131.

2. Przygotuj się do dyktanda:
Maluchy przygotowały łańcuchy. Chłopiec chowa się za górką podczas gry w "Chowanego."
Kubuś Puchatek mieszkał w małej chatce na skraju lasu. Fryderyk Chopin wyjechał do Francji gdy miał dwadzieścia lat.

3. Ćwiczenia 2 str. 150

4. Dzieci otrzymały ksero "Raport z przeczytanej książki", niektóre wypożyczyły też nową książkę z biblioteki.
ZA POŚREDNICTWEM PANI IWONY STEMPAK, DYREKTORA DO SPRAW METODYCZNYCH SZKOŁY JĘZYKÓW OBCYCH "GLOSSA" ZWRACAMY SIĘ Z SERDECZNĄ PROŚBĄ DO WSZYSTKICH RODZIN O POMOC MAŁEMU KACPERKOWI, KTÓRY JEST CHORY NA SMA. W CZASACH OBECNYCH ISTNIEJE TERAPIA, KTÓRA JEST BARDZO KOSZTOWNA, KTÓREJ ZASTOSOWANIE POWINNO SIĘ ODBYĆ DO OKREŚLONEGO WIEKU DZIECKA.

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BĘDZIEMY ZBIERAĆ PIENIĄŻKI W SZKOLE W AKCJI "DLA KACPERKA" PROSIMY O WPŁATY.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

2020-01-25 19:28:44 ET

1 lutego 2020

PRACA DOMOWA

Serdecznie dziękuję Rodzicom i przybyłym Gościom na spotkanie oraz za udział w zebraniu rodziców.
Jeszcze raz życzę wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

1. Naucz się czytać czytankę pt. "Kto szedł do Babuni Zimy po nowe ubranie?" na stronie 115.
2. Przygotuj się do dyktanda: KOCHAM MOJĄ RODZINĘ. ZAWSZE JEST OKAZJA ABY SIĘ SPOTKAĆ. JUŻ WKRÓTCE WALENTYNKI. PRZYGOTUJĘ RODZICOM SERDUSZKA.
3. Przeczytaj o przymiotniku na stronie 76, 77, 78 w ćwi czeniach
4. Ćwiczenie 1 str. 78, 79

W każdą sobotę będzie krótkie dyktando. Zdania będą podane.
Obiecuję, że następna praca domowa będzie podana już wieczorem w sobotę.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH REODZICÓW DO ZAKUPU PIEROGÓW RUSKICH W SOBOTE OD GODZINY 9:00 RANO W KAFETERII SZKOLNEJ.

2020-01-23 18:18:38 ET

25 stycznia 2020

PRACA DOMOWA

Nalekcji religii mówiliśmy o święcie Trzech Króli. Dzieci opowiadały jakie dary mogą przynieść Panu Jezusowi. Wszystkie mówiły o swoim serduszku i modlitwie.
Za tydzień będziemy rozmawiać o Chrzcie Pana Jezusa.
PRACA DOMOWA Z JĘZYKA POLSKIEGO:
1. Naucz się na pamięć krótki fragment z czytanki pt. "Król Rok i jego dwunastu synów" ze str. 101. Każdy ma zakreślony fragment u siebie w czytance ołówkiem.
Maya Olechno oraz Philip Prusaczyk (nieobecni dzisiaj) będą styczniem i marcem. Maya nauczy się na pamięć słów:
"Pierwszy - STYCZEŃ
Drugi - LUTY
- spójrz futrzane mają buty.
Jeden dmucha, drugi chucha,
będzie mróz i zawierucha." - na str. 102 w czytance
Philip słowa do miesiąca "marzec"
Pozostałe dzieci mają swoje role wg samodzielnie wybranych miesięcy.
Przedstawienie odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godzinie 1: 30 w naszej klasie. Na przedstawienie zapraszamy rodziców, babcie i dziadków, jeżeli nie ma w USA może przyjść ciocia, wujek czy przyjaciel rodziny, którego dziecko lubi. Będzie to przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka. Treść przedstawienia nie mówi bezpośrednio o dziadkach, ale jeżeli przyjdą na spotkanie, na pewno dostaną życzenia od swoich wnuków.
Po przedstawieniu dzieci z gośćmi spędzą czas przy stole z lekkimi "refreshments", natomiast z każdym rodzicem indywidualnie przez chwilę porozmawiam obok tablicy podsumowując pierwszy semestr nauczania.

Proszę rodziców, aby stosownie do słów, które dziecko będzie mówiło przygotować, w miarę możliwości, skromne rekwizyty np. "liść na głowie", "futrzane mają buty", "spaceruje z wielkim garncem".
Dziękuję za współpracę.

2020-01-05 00:05:00 ET

11 stycznia 2020

PRACA DOMOWA

WITAM WSZYSTKIE DZIECI I RODZICÓW W NOWYM 2020 ROKU.
W SOBOTĘ 4 STYCZNIA PROSZĘ PRZYNIEŚĆ KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. WYPOŻYCZYMY NOWĄ KSIĄŻKĘ.
RAPORT Z PRZECZYTANEJ KSIĄŻKI ODDAŁA TYLKO JEDNA OSOBA. PROSZĘ PRZYNIEŚĆ NA TĄ SOBOTĘ RPORT Z PRZECZYTNEJ KSIĄŻKI.

1. NAUCZ SIĘ CZYTAĆ CZYTANKĘ PT. "WIGILIA W DOMU LOLKA" NA STR. 89.
2. PRZYNIEŚ RAPORT Z PRZECZYTANEJ KSIĄŻKI.
3. PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ DO ZWROTU.

ZEBRANIE RODZICÓW PODSUMOWUJĄCE PIERWSZY SEMESTR NAUKI ODBĘDZIE SIĘ 18 STYCZNIA PO LEKCJACH W KLASIE.
BĘDZIE TO ROZMOWA INDYWIDUALNA Z KAŻDYM Z RODZICÓW TRWAJĄCA OKOŁO 10 MINUT.

WSZYSTKIM ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

2020-01-02 21:29:54 ET

4 stycznia 2020

JASEŁKA SZKOLNE

ZAPRASZAMY!

2019-12-09 23:44:12 ET

14 grudnia 2019

PRACA DOMOWA

Na ostatniej lekcji religii dzieci poznały rok liturgiczny oraz okresy w roku liturgicznym: Adwent, Boże Narodzenie, okres zwykły, Wielki Post, Wielkanoc.
Dowiedziały się, że rok liturgiczny rozpoczyna się Adwentem, który się rozpoczął w niedzielę tydzień temu. Dlatego w kościele przy ołtarzu są 4 świece, które symbolizują 4 niedziele Adwentu. Następna jest zapalana w każdą kolejną niedzielę Adwentu.

W sobotę 14 grudnia o godzinie 8:30 rozpocznie się spowiedź dzieci z naszej szkoły i parafii. O godzinie 9:00 jest Msza św. rekolekcyjna. ZAPRASZAMY!
W sobotę również można kupić stroik świąteczny lub ornament świąteczny. ZAPRASZAMY!

W sobotę o godzinie 12:00 rozpoczną się "Jasełka". Na te wielkie wydarzenie zapraszamy całe rodziny. Dzieci przejdą do kościoła przed godziną 12:00, proszę spotkać nas w kościele. Aniołki powinne przyjść do szkoły ubrane na biało, aby uniknąć późniejszych przebrań. Czasu nie będzie za wiele.
Pan Hania prosi, aby dzieci na przedstawienie nie nakładały adidasów oraz dżinsów.

Praca domowa:
1. Naucz się czytać czytankę pt." Ten radosny wieczór" na str. 75.
2. Przynieś książkę z biblioteki oraz wypełniony "Raport z przeczytanej książki".
3. Ćwiczenie 1 str. 100 w ćwiczeniach.

2019-12-09 23:43:01 ET

14 grudnia 2019

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7