FERIE WIOSENNE ! Najbliższe piątki 19, 26 kwietnia oraz soboty 20, 27 kwietnia są wolne od zajęć katechetycznych i dydaktycznych. SPOTYKAMY SIĘ NA SZKOLNYM, WIOSENNYM PIKNIKU, w sobotę, dnia 4 maja. Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły.

klasa II A

Strona: Poprzednia | 3 | Następna

Praca domowa

Dzieci uczyły się pisać opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej pt. "Przygoda z parasolem".
Zdążyliśmy napisać zdania do trzech obrazków. Pozostałe trzy każdy ma w kopertce, w zeszycie.

1. Dokończ razem z rodzicem pisać opowiadanie wykorzystując obrazki z koperty, kontynuując rozpoczętą pracę.
2. Czytaj czytankę pt. "Złota jesień" na str. 87 w podręczniku.
3. Przypomnij co to jest rzeczownik na str.72, 76, 80, 84 w niebieskich ramkach ZAPAMIĘTAJ! w podręczniku.
4. Wykonaj ćwiczenia 3, 4 na str. 87 w ćwiczeniach.

Wszystkim Uczniom i Rodzinom życzę spokojnych Świąt Dziękczynienia oraz odpoczynku.
DZIĘKUJĘ !

Załącznik nr 2:

2023-11-19 23:33:59 ET
2 grudnia 2023

paca domowa

Dzień 11 listopada minął pod "płaszczykiem" symboli narodowych Polski.

Tematem naszej lekcji był opis godła polskiego. Dzieci zapisały opis w zeszycie, zaznaczyły dwuznaki.
Wspólnie uczymy się jak prawidłowo napisać opis przedmiotu. Za nami już opis dyni.
SŁOWNICTWO DRUGOKLASISTY:
orzeł, godło polski, hymn państwowy, flaga, zawód, opis.

Dzieci wypowiadały się o tym kim chcą zostać gdy dorosną. Mamy w klasie dwóch przyszłych nauczycieli, dwie nauczycielki, jedną pielęgniarkę, jedną policjantkę oraz jedną opiekującą się końmi i pracującą z nimi. Pozostałe osoby nie były zdecydowane.
Omawialiśmy sytuacje oraz konieczność wezwania policji np. obrabowanie banku, wypadek samochodowy, gdy pies zjada kiełbaski ze stołu.

Zadania domowe:
1. Czytam na ocenę na str. 83 pt. "Kim będziemy?" w podręczniku oraz ćwiczenie 1 str.82 w ćwiczeniach związane z tekstem.
2. Ćwiczenie 3, 4, 5 str. 82, 83.

Na następnej lekcji utrwalimy rzeczowniki, słownictwo związane z pogodą oraz poćwiczymy mówienie po polsku na temat "Przygoda z parasolem"
Tym razem napiszemy opowiadanie.

W załączniku znajduje się szopka krakowska, jeżeli ktoś chciałby jeszcze przygotować dla p. dyrektor Małgorzaty Czajkowski to bardzo proszę wydrukować.
Można też drugi raz jeżeli ktoś ma ochotę. Podpisać na odwrocie.
Ustaliliśmy, że można dokleić elementy przestrzenne.

Do zobaczenia,

2023-11-11 23:11:28 ET
18 listopada 2023

PRACA DOMOWA

Tematem dzisiejszej lekcji były pory roku, nazwy miesięcy, a szczególnie jesień na podstawie obejrzanej
prezentacji Power Point.

Podczas prezentacji slajdów dzieci rysowały zmiany w przyrodzie oraz wypowiadały się o jesieni.

1. Czytaj z przyjemnością czytankę pt. "Ogród pełen zdrowia" na str. 79.
Spróbuj ołówkiem podkreślić rzeczowniki, które odnajdziesz bez pomocy rodziców.
RZECZOWNIK TO NAZWA RZECZY LUB ROŚLINY LUB ZWIERZĘCIA LUB OSBY.
Pytamy o nie: Kto to? Co to?

2.Ćwiczenia 3, 4, 5 str. 79.

3. Z tekstu ksero wypisz do zeszytu 3 rzeczowniki i ułóż z nimi zdania.

SŁOWNICZEK DRUGOKLASISTY: JESIEŃ, PLONY, OWOCE, WARZYWA, SMACZNEGO, GRUSZA, JABŁOŃ, CZEREŚNIA, ŚLIWA.

2023-10-21 22:11:30 ET
28 października 2023

1. Ćwiczenie 6, 7 str.76
2. Czytamy czytankę pt. "Tajemnicze miejsce spotkań" na str. 75 w podręczniku.

2023-10-18 22:49:57 ET
21 października 2023

Praca domowa

Dzisiaj rozmawialiśmy o naszej drodze do szkoły. Poznaliśmy część mowy: RZECZOWNIK.
1. Narysuj na czystej kartce swoją drogę do polskiej szkoły w postaci dowolnego schematu.(nie musi być dokładna i rzeczywista)
Opowiedz o swojej drodze do szkoły na podstawie tego schematu.
Przynieś schemat do szkoły.

2. Przeczytaj dla mamy lub taty 3 razy czytankę pt. "Tajemnicze miejsce spotkań" ze strony 75 w podręczniku.

3. Ćwiczenie 4 strona 75 w ćwiczeniach oraz 6 na stronie 76 Przypomnij o rzeczowniku - ramka ZAPAMIĘTAJ oraz zeszyt.
SŁOWNICZEK DRUGOKLASISTY: rzeczownik, strzałka, kierunek, w prawo, w lewo, prosto, do tyłu

NIEOBECNI:
W załączniku jest kopia dla dzieci nieobecnych do wydrukowania i uzupełnienie tylko to co dotyczy rzeczownika.
Wklej pod wpisem: Lekcja 4
Temat: Moja droga do szkoły. Rzeczownik.

2023-10-07 23:55:01 ET
14 października 2023