WSPANIAŁYM RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA SZCZERE ŻYCZENIA ORAZ UPOMINKI Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA. KATECHECI ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Ogłoszenia Kulturalno-RozrywkoweStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 3 - - -

 

LEKCJA PLASTYKI NA ZOOM

 
zapraszamy

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-07-23 19:56:14 ET

Anna Misiewicz-Andruchów

 


ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL

 
ZAPROSZENIE ZNAJDUJE SIE W ZALACZNIKU:

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2019-10-16 20:38:50 ET

Anna Misiewicz-Andruchów

 


FESTIWAL FILMÓW DOKUMENTALNYCH 2019

 
Serdecznie zapraszamy na 2. edycję Festiwalu Polskich Filmów Dokumentalnych w Nowym Jorku, który w tym roku odbędzie się w dniach 25-27 października 2019 w gościnnych murach Polish and Slavic Center, 177 Kent Street na Greenpoincie.

Jeśli to możliwe, uprzejmie proszę o powiadomienie o tym wydarzeniu rodziców uczniów Pani szkoły poprzez kanały komunikacji, które uzna Pani za stosowne, w tym rozesłanie/wydrukowanie ulotki/plakatu ze szczegółami Festiwalu, który załączam. Na Festiwalu pojawi się kilku reżyserów, którzy będą dostępni dla publiczności do rozmowy na tematy poruszane w ich filmach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,

Paweł Wróbel
KSD

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2019-10-13 20:56:47 ET

Anna Misiewicz-Andruchów

 


KOLONIE W POLSCE

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych z Centralą Polskich Szkȯł Dokształcających w Ameryce (CPSD) oraz Fundacją Uzdrowisko Supraśl zaprasza uczniów szkół polonijnych należących do CPSD do wzięcia udziału w letnich koloniach językowych na Suwalszczyźnie „Na ścieżkach historii”.

Kolonie odbędą się w dniach: 1 lipca – 14 lipca 2019 roku dla 27 uczniów w przedziale wiekowym od 12 do 17 lat. Wypoczynek jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Polsce. Jedynym kosztem, który ponoszoną rodzice, to bilet lotniczy.

W miejscowości Augustów przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, poznawać historię i kulturę Polski oraz integrować się ze swoimi polonijnymi rówieśnikami z kraju nad Wisłą.

Podczas dwutygodniowego pobytu czeka na Was moc atrakcji:
• zajęcia z języka polskiego,
• nauka projektowania gier planszowych,
• nocne obserwacje nieba,
• warsztaty filmowe,
• wycieczki po Suwalszczyźnie i Podlasiu,
• rejs statkiem,
• spływ kajakowy,
• wycieczki rowerowe,
• wizyta w Pałacu Branickich, Filharmonii Białostockiej oraz innych ciekawych miejscach historycznych,
• spotkanie z władzami Augustowa
• spotkanie z przedstawicielami młodzieżowych organizacji pozarządowych

Zapewniamy uczestnikom zakwaterowanie w Augustowie w ośrodku „Krekowiak”, wyżywienie, ubezpieczenie oraz fachową opiekę.
Po więcej szczegółów proszę pisać na e-mail: andranna1@gmail.com

Dziękujemy

 

 

 

2019-04-20 19:06:23 ET

Anna Misiewicz-Andruchów

 


“Tropem wilczym”- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 
Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
we współpracy z grupą „Polska Running Team” zaprasza do udziału w biegu / marszobiegu:

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
Forest Park, Queens NY

3 marca 2019 r.(niedziela) o godz. 12:00 w południe

Zapisz się na Bieg

Spotkajmy się razem na starcie czwartej nowojorskiej edycji biegu "Tropem Wilczym" i uczcijmy w ten sposób pamięć "Żołnierzy Wyklętych".

Uwaga: prosimy o wcześniejszą rejestrację online, ilość miejsc ograniczona, nie gwarantujemy rejestracji na miejscu wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie biegają na co dzień, trasę można pokonać marszobiegiem. Dystans 1963 metry nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni "Żołnierz Wyklęty" – Józef Franczak ps. Lalek.

Inicjatorem tego projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja w Polsce. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W poprzedniej edycji wydarzenia, które obecnie ma już charakter globalny, wzięło udział 333 polskich miast, i wiele ośrodków zagranicznych, edycja zgromadziła 70 000 biegaczy. Tegoroczny Bieg przybliży nam historię bohaterów: Barbary Otwinowskiej, Stanisława Rachwałowa, Antoniego Hedy, Władysława Siły Nowickiego, Pawła Jasienicy oraz Kapitana Jerzego Stawskiego – ostatniego żyjącego żołnierza Warszyca.

Uczestnicy otrzymają koszulki z podobiznami "Żołnierzy Wyklętych" oraz pamiątkowe medale.

Biegnij razem z nami! A tak było rok temu:

IMG_7999
IMG_3168 (2) 9 IMG_8009-001 IMG_8035

​Głównym sponsorem wydarzenia jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa

psfcu 2

Szczegóły biegu/marszobiegu:
Dystans: 1963 metry
Miejsce: Forest Park, Queens, NY
Zbiórka: godz. 11:00 przy Forest Park Drive koło stadionu. Wjazd samochodem od strony Myrtle Ave. lub Woodhaven Blvd.
Dojazd komunikacją miejską: metro M, R do stacji Woodhaven Blvd, potem autobusy: Q11, Q 21, QM15.

Zapisy:
Dorośli i młodzież (od 13 lat) – opłata $25 od osoby. W opłatę wliczone są: koszt organizacji biegu, ubezpieczenie, koszulka. Dzieci w wieku 5-12 – wstęp wolny z zarejestrowanymi rodzicami.

Rejestracja jest konieczna do 28 lutego, godz. 12pm, używając przycisku powyżej lub na stronie internetowej albo osobiście w Instytucie, Adres Instytutu:Pilsudski Institute of America, 138 Greenpoint Avenue, Brooklyn, NY 11222 . Telefon: 212-505-9077, email: office@pilsudski.org
Instytut Józefa Piłsudskiego prt wolnoscDemokracja_finalneLogo520

 

 

 

2019-02-23 08:48:13 ET

Anna Misiewicz-Andruchów

 


- - - Strona 2 z 3 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza - Brooklyn, Nowy Jork
183 25th Street - Brooklyn, NY 11232 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs