klasa II A

DZIEŃ RODZINNY

KSIĄDZ CEZARIUSZ PROSI, ABY DZIECI, KTÓRE ŚPIEWAJĄ "PSALM" ORAZ "ALLELUJA" PRZYBYŁY DO KOŚCIOŁA WE WTOREK 7 MAJA NA GODZINĘ 7:30 WIECZOREM.
W SOBOTĘ 11 MAJA WSZYSTKIE DZIECI PRZYSTĘPUJĄCE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ SPOTYKAJĄ SIĘ W KOŚCIELE O GODZINIE 8:30 RANO NA PRÓBIE GENERALNEJ.
NA SOBOTĘ 11 MAJA WSZYSTKIE DZIECI BĘDĄ ZNAŁY FORMUŁĘ SPOWIEDZI.
/KSIĄDZ CEZARIUSZ/

WSZYSTKIM DZIECIOM Z KLASY II ŻYCZĘ UDANYCH PRZYGOTOWAŃ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
ZAPRASZAM SERDECZNIE NA DZIEŃ RODZINNY ! BĘDZIE TAM OKAZJA ABY WYPEŁNIĆ KARTĘ REJESTRACYJNĄ NA NOWY 2019/20 ROK SZKOLNY.
NA ZAJĘCIACH SZKOLNYCH SPOTYKAMY SIĘ 18 MAJA.

Cynthię i Erica Sadowski oraz Jessicę proszę o zwrot książek do biblioteki.

2019-05-06 19:45:44 ET
11 maja 2019

CZY NAPRAWDĘ CIĘ KOCHAMY ZIEMIO? ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI.

1. Napisz w zeszycie co się dzieje w przyrodzie gdy ludzie rozbudowują miasta.
2. Naucz się czytać czytankę pt. "Czy naprawdę Cię kochamy ziemio?" na stronie 190.
3. Przygotuj się do dyktanda: ZIEMIA JEST OKRĄGŁA. SĄ NA NIEJ KONTYNENTY I OCEANY. NA KONTYNENTACH SĄ PUSTYNIE, GÓRY, MORZA, RZEKI, WODOSPADY, LASY. DBAJMY O NASZĄ ZIEMIĘ!
4. ĆWICZENIA 3, 4 STRONY 213-216.

KTO JESZCZE MA W DOMU KSIĄŻKĘ Z BIBLIOTEKI PROSZĘ PRZYNIEŚĆ W SOBOTĘ - 4 MAJA.

KSIĘŻA CEZARIUSZ I JANUSZ PROSZĄ O OBECNOŚĆ WSZYSTKICH DZIECI KOMUNIJNYCH NA PRÓBIE O GODZINIE 9:00 RANO W SOBOTĘ DNIA 4 MAJA W KOŚCIELE. KSIĘŻA ZWRACAJĄ SIĘ TAKŻE Z PROŚBĄ DO RODZICÓW O ĆWICZENIE SŁÓW (REGÓŁKI) SPOWIEDZI Z DZIEĆMI. OCZEKIWANA JEST TAKŻE OBECNOŚĆ WSZYSTKICH DZIECI NA ĆWICZENIU ŚPIEWU O GODZINIE 1:20 DO 2:00 PO POŁUDNIU.
DZIĘKUJEMY

2019-04-28 18:04:49 ET
4 maja 2019

Święconka w naszej szkole.

ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH DZIECIOM I ICH RODZINOM,
ABY ZMARTCHWYWSTAŁY CHRYSTUS NAPEŁNIŁ SERCA NADZIEJĄ, MIŁOŚCIĄ I POKOJEM.
Praca domowa:
1. Przypomnij jak wyglądała święconka w naszej szkole. Napisz 5 zdań.
Dzieci, które nie były na święconce proszę napisać jak spędziłyście święta.
2. Wybierz dowolną, Twoją ulubioną czytankę, naucz się czytać i opowiadać.
Zastanów się dlaczego lubisz tą czytankę?

2019-04-20 19:53:48 ET
27 kwietnia 2019

PRIMA APRILIS, BUDUJEMY RODZINĘ WYRAZÓW WOKÓŁ SŁOWA ŻART. CZĘŚCI MOWY.

1. Uzupełnię kartkę ksero, umieszczę rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki we właściwym miejscu w tabeli. Są to wyrazy z czytanki pt. "Żart". Proszę wyjaśnić (przypomnieć) dzieciom znaczenie słów w miarę potrzeby.
2. Nauczę się czytać i opowiadać czytankę pt. "Żart" na stronie 171.
3. Ćwiczenia od strony 190 do strony 195.
4. Mile widziane są prace plastyczne typu palmy, pisanki wykonane z materiałów (nie rysunki) o tematyce Wielkiejnocy na naszą szkolną wystawę.

W poniedziałek 1 KWIETNIA wszystkie prace plastyczne o Stanisławie Skalskim zostaną wysłane do Polski.
Prawdopodobnie, sobota, dnia 27 kwietnia będzie ostatnią sobotą, w którą dzieci wypożyczą książki w tym roku szkolnym.
W miesiącu maju będziemy TYLKO zwracać książki do biblioteki.

2019-03-31 20:34:42 ET
6 kwietnia 2019

ZNAKI WIOSNY W PRZYRODZIE. LITERY "Ę" I "Ą" - SŁUCHAMY I PISZEMY.

Ostatnie dwie soboty rozmawialiśmy głośno o tym jakie znaki wiosny można zobaczyć już w przyrodzie.
1. Proszę zainicjować rozmowę z dzieckiem o tym jak dni się wydłużają, a noce skracają, pojawia się zielona trawa,
pąki na drzewach, pierwsze kwiaty: krokusy i narcyzy, słońce jest widoczne coraz częściej, słychać śpiew ptaków częściej,
temperatura powietrza jeszcze się waha, ale niektóre dnie bywają ciepłe. Chodzi o to aby dziecko swobodnie operowało podstawowym słownictwem polskim na temat tak nam bliski. (wiele dzieci jeszcze ciągle zastanawia się jakie polskie słowo użyć gdy chce swobodnie opowiadać, a opowiadają bardzo chętnie)
2. Nauczę się czytać czytankę pt. "Zamarznięty skowronek na stronie 159.
3. Przygotuję się do dyktanda: MYJĘ SIĘ I JADĘ DO SZKOŁY. WSZYSCY TAM SŁUCHAJĄ, PISZĄ I CZYTAJĄ. UCZĘ SIĘ ZWIĄZAĆ WSTĄŻKĘ.
4. ĆWICZENIA 4, 5, 6, 7 strony 177, 178, 179.

2019-03-26 22:46:11 ET
30 marca 2019

WKRÓTCE WIOSNA! ZMIANY W PRZYRODZIE. "RZ" WYMIENNE NA "R".

1. Wspólnie z rodzicami zrobię poprawę dyktanda:
- każdy wyraz napisany z błędem napisz 3 razy i ułóż z nim zdanie. Rodzice mogą też użyć swego sposobu dzięki, któremu dziecko utrwali prawidłową pisownię.
2. Nauczę się czytać czytankę pt. "Na spacerze" na stronie 150. Wybiorę 5 czasowników z czytanki i ułożę z nimi zdania w zeszycie.
3. Ćwiczenia 1, 2, 3, 7, 8, 9 strony 168, 169, 170, 172, 173, 174
4. Napiszę w zeszycie dlaczego w następujących wyrazach piszemy "rz":
marzec, orzeł, morze, wzgórze, wierzyć, jarzyny (np. kucharz - bo kucharski ) zaznaczę kolorem czerwonym "rz" i "r"

W sobotę 23 marca dzieci będą wymieniały książki w bibliotece szkolnej. Proszę o zwrot już przeczytanych. Dziękujemy.
Dziękuję za wykonanie prac plastycznych na konkurs o Stanisławie Skalskim. W poniedziałek czyli jutro prace zostaną wysłane do Polski.

2019-03-17 13:30:14 ET
23 marca 2019

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9